Benedek Elek születésének 150. és halálának 80. évfordulójára emlékkiállítás nyílt a budai Várnegyed Galériában. A tárlaton fényképek, cikkek, mesék, könyvek idézik fel az író életútját, ami nemcsak a szokásos öreg mesemondó képet tükrözi.
A meseirodalom mellett ugyanis a hagyományos vélekedéssel szemben harcos publicista volt, igazságkereső, mindig a gyöngébb oldalára állt, ha a róka a nyulat üldözi, akkor a nyúléra, de ha az a káposztát akarta megenni, akkor a káposztáéra.
A kiállításon látható egy székely zeke is. Az író Pestre kerülése után nem szívesen hordta már a székely népviseletet. Amikor hosszas önmarcangolás és egy sikertelen öngyilkossági kísérlet után eldöntötte, hogy újságírónak áll, elhatározta, hogy nem szégyelli a hagyományos ruhákat, és onnantól saját székely zekéjében járt. Rákosi Jenő emiatt nevezte el Zekének az írót, aki a későbbiekben felvette azt a több mint félszáz álneve közé.
Benedek Elek-év van, amit az Országos Széchényi Könyvtár kiemelten fontosnak tart. Január végétől március elejéig a könyvtárban már szerveztek egy Benedek Elek-kiállítást. Azon az összes könyvét bemutatták, amit csak lehetett. Az ott kiállított anyagot ide nyilvánvalóan nem lehetett elhozni. Amivel viszont több ez a tárlat, hogy itt el lehet olvasni a parlamenti beszédét, belenézhetünk a Nemzeti iskola című kiadványba, valamint a Cimborába is.